18

Liga prvaka: Porto s lakoćom protiv Basela, pirova pobjeda Schalkea u Madridu

(Foto: EPA)
Real Madrid i Porto prvi su četvrtfinalisti Lige evropskih prvaka, nakon što su večeras iz daljeg takmičenja uspjeli eliminisati Schalke 04 i Basel.

Kraljevi su na Santiago Bernabeu ugostili Schalke nakon trijumfa 2:0 u Gelzenkirchenu. Večerašnji susret španskog i njemačkog kluba okončan je trijumfom gostiju rezultatom 4:3

Schalke je poveo golom Fuchsa u 20. minuti nakon lijepe akcije gostujućih igrača.

Pet minuta poslije izjednačio je Cristiano Ronaldo koji je bio najviši u petercu gostiju nakon centaršuta Kroosa.

U 40. minuti Klaas Jan Hunntelaar donio je novo vodstvo gostujućem timu.

Do odlaska na odmor Real je po drugi put izjednačio, a strijelac je po drugi put bio Ronaldo, zanimljivo i ovog puta udarcem glavom. Uloga asistenta pripala je Coentrau.

U 53. minuti Kraljevi su poveli golom Karima Benzeme koji je promiješao nekoliko odbrambenih igrača Schalkea, zaobišao golmana Wellenreuthera, te poentirao.

Četiri minute kasnije Schalke dolazi do izjednačenja prelijepim pogotkom Sanea.

Pirovu pobjedu Schalkeu u finišu utakmice drugim večerašnjim pogotkom donio je Klaas Jan Huntelaar.

U drugom večerašnjem susretu Porto je na Dragao stadionu porazio tim Basela rezultatom 4:0 što je bilo dovoljno za plasman među osam najboljih klubova Evrope.

Već u 14. minuti zatresla se mreža gostiju, a prelijep pogodak iz slobodnog udarca postigao je Brahimi.

U 47. minuti još jedan lijep pogodak postiže Herrera, da bi do kraja veliku pobjedu Porta potvrdili Casemiro i Aboubakar.

U finišu utakmice crveni karton kod gostiju zaradio je Walter Samuel.