3. kolo
2

Tok utakmica / Liga prvaka: Pobjede Reala, Liverpoola, Bayerna...

U terminu od 21 sat igralo se šest utakmica 3. kola grupne faze Lige prvaka, a tekstualni prijenos s promjenama i strijelcima mogli ste pratiti na portalu Klix.ba.

Rezultati

Atalanta - Liverpool 0:5 (Jota 17', 34', 55', Salah 47', Mane 49') Manchester City - Olympiakos 3:0 (Torres 12', Gabriel Jesus 81', Cancelo 90') Midtjylland - Ajax 1:2(Dreyer 18' - Antony 1', Tadić 13') Porto - Marseille 3:0 (Marega 4', Segio Olivera 27', Luis Diaz 65') Real Madrid - Inter 3:2 (Benzema 23', Sergio Ramos 34', Rodrygo 80' - Martinez 35', Perišić 68') Salzburg - Bayern 2:6 (Berisha 4', Okugawa 66' - Lewandowski 21', 88' Kristensen autogol, Boateng 79', Sane 83', Hernandez 92') Šahtar - Borussia M'gladbach 0:6 (Plea 8', 26', 79', Bondar a.g. 17', Bensebaini 44', Stindl 65') Lokomotiv Moskva - Atletico Madrid 1:1 (Mirančuk 25' pen. / Gimenez 18')

Tok utakmica:

FT - Završene su sve utakmice. Hvala na pažnji.

90+3' - Hernandez postiže šesti gol za Bayern za vodstvo od 6:2 protiv Salzburga.

90' - Manchester City - Olympiakos 3:0! Cancelo u sudijskoj nadoknadi postiže treći gol za svoj tim.

88' - Bayern postiže peti gol, drugi put večeras pogodio je Lewandowski.

83' - Bayern je također riješio pitanje pobjednika, golom Sanea vodi protiv Salzburga u Austriji sa dva gola razlike. Salzburg - Bayern 2:4.

81' - Manchester City je riješio pitanje pobjednika na Etihadu, sada protiv Olympiakosa vodi sa 2:0. Drugi gol za Građane postigao je Gabriel Jesus.

80' - Peti gol u Austriji! Bayern opet vodi protiv Salzburga, sada je pogodio Boateng. Salzburg - Bayern 2:3

80' - Real Madrid - Inter 3:2! Rodrygo postiže sjajan gol i opet donosi prednost svom timu. Sjajan meč u Madridu.

76' - Velika šansa za Perišića, ali je šutirao pored gola. Mogao je Inter do punog preokreta.

68' - Porto je riješio pitanje pobjednika. Luis Diaz postiže treći gol i svom timu, čini se, donosi pobjedu. Porto - Marseille 3:0.

68' - Inter dolazi do poravnanja! Perišić je pogodio i donio svom timu poravnanje, iako su gubili rezultatom 2:0. Real Madrid - Inter 2:2.

66' - Salzbug postiže drugi gol! Okugawa je ušao s klupe i faktički u prvom dodiru pogodio za poravnanje svog tima. Salzburg - Bayern 2:2.

65' - Ajax postiže treći gol u Danskoj, opet je strijelac Antony, no sudija je zbog nedozvoljene pozicije poništio pogodak.

64' - Prva šansa za Real Madrid u drugom poluvremenu, Lucas je s vrha kaznenog prostora šutirao pored gola.

63' - Nešto mirnije utakmice u drugom poluvremenu, za sada samo golovi u Italiji gdje Liverpool protiv Atalante vodi sa 5:0.

58' - Inter napada u Madridu i traži gol kojim će doći do poravnanja, ali odbrana Kraljevskog kluba za sada na visini zadatka.

55' - Potop Atalante! Jota kruniše hat-trick i postiže peti gol za svoj tim.

49' - Rapsodija Liverpoola protiv Atalante! Nakon Jote i Salaha, gol za aktuelnog prvaka Engleske postiže i Mane. Atalanta - Liverpool 0:4.

47' - Liverpool postiže treći gol! Nakon što je Jota postigao dva gola za Redse, odmah na početku drugog poluvremena u listu strijelaca se upisao Salah. Atalanta - Liverpool 0:3.

46' - Počela su druga poluvremena na svih šest utakmica.

Poluvrijeme

U prvom poluvremenu postignuto je 14 pogodaka. Idemo na zasluženi odmor.

45' - Preokret u Austriji! Bayern stiže do vodstva nakon što je Kristensen postigao autogo. Salzburg - Bayern 1:2

42' - Nešto mirniji period utakmica.

36' - Treći gol u Madridu! Lautaro Martinez pogađa za Inter i vraća svoj tim u igru. Real Madrid - Inter 2:1.

34' - Liverpool protiv Atalante postiže drugi gol! Opet je strijelac Jota. Atalanta - Liverpool 0:2!

34' - Sergio Ramos! Rel Madrid vodi protiv Intera rezultatom 2:0, Ramos je sjajno pogodio glavom nakon centaršuta Kroosa iz kornera.

33' - Sjajan prodor Hazarda kroz odbranu Intera, ali mu je Handanovič zaustavio pokušaj. Ostaje 1:0 za Kraljevski klub.

27' - Novi gol u Portugalu. Porto protiv Marseillea postiže i drugi gol, sada je Segio Olivera kaznio promašaj Payeta s bijele tačke i također iz penala pogodio za veliko vodstvo svog tima. Porto - Marseille 2:0!

23' - Real Madrid - Inter 1:0! Velika greška Hakimija, vratio je lošu loptu prema svom golmanu, Benzema je to iskoristio, zaobišao Handanoviča i mirno pogodio za vodstvo Kraljevskog kluba.

21' - Bayern dolazi do poravnanja. Lewandowski je s bijele tačke vratio svoj tim u igru i anulirao vodstvo domaćeg tima.

18' - Sjajan meč u Danskoj i treći gol. Dreyer pogađa za Midtjylland i vraća svoj tim u igru. Midtjylland - Ajax 1:2

17' - Liverpool vodi protiv Atalante. Jota je doveo Redse u vodstvo samo nekoliko trenutaka nakon što je Muriel za domaći tim propustio veliku šansu.

13' - Ajax stiže do drugog gola! Promesu se piše asistencija, a gol postiže reprezentativac Srbije Dušan Tadić.

13' - Sudija Danny Makkelie svirao je penal za Bayern protiv Salzburga, ali je nakon VAR intervencije promijenio svoju odluku.

12' - Gol i u Engleskoj! Torres pogađa za vodstvo Manchester Cityja protiv Olympiakosa.

10' - Penal za Marseille! Payet je preuzeo odgovornost, ali je promašio kazneni udarac.

4' - Šok u Austriji! Salzburg vodi protiv Bayerna, strijelac gola za domaće je Berisha.

4' - Gol i u Portugalu! Marega je u četvrtoj minuti pogodio za vodstvo Porta protiv Marseillea na svom terenu.

1' - Ajax vodi! Postignut je i prvi pogodak u mečevima koji se igraju od 21 sat, a asistenciju Tadića u pogodak je pretvorio Antony.

1' - Počelo je šest utakmica u terminu od 21 sat.

20:50 - Utakmice počinju za deset minuta.

20:33 - U toku je 81. minut utakmice između Lokomotiva iz Moskve i Atletico Madrida, rezultat je 1:1 U drugom meču koji je počeo u terminu od 18:55 sati, Borussija M'gladbach ima nevjerovatno vodstvo od 6:0 protiv Šahtara u gostima.

20:30 - Stigli su i sastavi. Najzanimljivija utakmica igra se u Madridu između Reala i Intera, a ništa manje zanimljivo neće biti ni u Italiji gdje Atalante dočekuje Liverpool.

Porto - Marseille

Porto: Marchesín; Manafá, Mbemba, Sarr, Sanusi; Sérgio Oliveira, Uribe; Corona, Otávio, Luis Díaz; Marega.

Marseille: Mandanda; Sakai, Alvaro, Čaleta-Car, Amavi; Sanson, Kamara, Rongier; Thauvin, Benedetto, Payet.

Real Madrid - Inter

Real Madrid: Courtois; Lucas Vázquez, Varane, Ramos, Mendy; Valverde, Casemiro, Kroos; Asensio, Benzema i Hazard.

Inter Milan: Handanovič; D'Ambrosio, De Vrij, Bastoni; Hakimi, Vidal, Brozović, Young; Barella; Lautaro Martínez i Perisić.

Atalanta - Liverpool

Atalanta: Sportiello; Toloi, Palomino, Djimsiti; Hateboer, Pašalić, Freuler, Mojica; Papu Gómez; Muriel i Zapata.

Liverpool: Alisson; Alexander-Arnold, Gomez, Williams, Robertson; Henderson, Jones, Wijnaldum; Diogo Jota, Salah i Sadio Mané.

Salzburg - Bayern

Salzburg: Stanković; Ulmer, Wöber, Ramalho, Kristensen; Szoboszlai, Junuzović, Camara, Mwepu; Koita i Berisha.

Bayern: Neuer; Pavard, Boateng, Alaba, Lucas Hernández; Kimmich, Tolisso; Gnabry, Müller, Coman i Lewandowski

Midtjylland - Ajax

Midtjylland: Andersen; Andersson, Sviatchenko, Scholz, Paulinho; Onyeka, Cajuste, Dreyer, Sisto, Mabil i Kaba.

Ajax: Onana; Mazraoui, Schuurs, Martínez, Tagliafico; Ekkelenkamp, Blind, Gravenberch; Promes, Tadić i Antony.

Manchester City - Olympiacos

Man City: Ederson; Walker, Stones, Aké, Zinchenko; De Bruyne, Gundogan, Foden; Ferrán Torres, Mahrez i Sterling

Olympiacos: José Sá; Rafinha, Rúben Semedo, Cissé, Holebas; M'Vila, Bouchalakis, Camara; Randjelovic, El Arabi i Valbuena.

20:30 - Poštovani čitatelji portala Klix.ba dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 3. kola grupne faze Lige prvaka. S vama se družimo do 23 sata, a pored najzanimljivijih detalja, javljat ćemo vam sve promjene sa stadiona širom Evrope, uz imena igrača koji su postigli gol.