11

Liga prvaka: Manchester City remizirao s Dynamom i prošao u četvrtfinale

(Foto: EPA)
Nakon što je u prvom susretu osmine finala Lige prvaka u Ukrajini Manchester City savladao Dynamo Kiev rezultatom 3:1, Građanima je preostalo samo da završe posao. U revanšu golova nije bilo, pa je City prošao u četvrtfinale.

Već u 5. minuti utakmice menadžer Manchester Cityja Manuel Pellegrini je morao napraviti izmjenu. Povrijedio se stoper Vincent Kompany, kojeg je zamijenio Eliaquim Mangala.

Prvi udarac prema golu Dynama uputio je Jesus Navas u 13. minuti utakmice. Šutirao je neprecizno s distance.

Bez drugog stopera su Građani ostali u 24. minuti, povrijedio se Hernan Otamendi, a zamijenio ga je Martin Demichelis.

Gosti su zaprijetili tek u 28. minuti kada je ka golu Cityja šutirao Lukasz Teodorczyk, no, golman Joe Hart je odbranio bez problema.

U 38. minuti udarac Sergija Aguera odlazi daleko od gola Dynama. To je bilo sve vrijedno pomena iz prvog poluvremena.

Manchester City je u drugom poluvremenu igrao svoju igru, dok Dynamo nije bio posebno opasan. U 61. minuti je Navas primio loptu u šesnaestercu i šutirao, ali je pogodio stativu.

Vitaliy Buyalskyy je šutirao s ivice šesnaesterca u 87. minuti utakmice, a Joe Hart je bio siguran te je odbranio.

To je bilo sve u ovoj utakmici koja je završena rezultatom 0:0. Zahvaljujući pobjedi rezultatom 3:1 u prvom meču, City se večeras plasirao u četvrtfinale Lige prvaka.