11

Liga prvaka: Malmö napravio veliko iznenađenje, City slavio u sudijskoj nadoknadi

Slavlje Marcusa Rosenberga (Foto: EPA)
Večerašnjim utakmicama u grupama A, B, C i D završeno je treće kolo Lige prvaka. Najveće iznenađenje priredio je švedski Malmö, koji je kod kuće savladao Shakhtar (1:0) i na taj način se uključio čak i u borbu za nastavak takmičenja u evropskoj eliti s PSG-om i Realom.

Iskusni Markus Rosenberg je doveo Malmö u vodstvo u 17. minuti, a priliku za povećanje vodstva Šveđani su propustili u 55. minuti, kada je Nikola Đurđić promašio jedanaesterac.

Shakhtar je dominirao tokom čitavog susreta, što potvrđuje i posjed lopte od 68%, ali ipak do kraja susreta fudbaleri švedskog prvaka su uspjeli održati prednost.

Rutinske pobjede kući su ostvarili Atletico Madrid nad Astanom i Wolfsburg nad PSV-om.

Velika drama viđena je u Manchesteru, gdje je City u prvoj minuti sudijske nadoknade pogotkom Kevina De Bruynea došao do pobjede 2:1.

Galatasaray je nakon velikog preokreta savladao Benficu, a preostala tri meča završena su neriješenim rezultatom.

Na derbiju kola između PSG i Real Madrida, te na susretu Juventusa i Mönchengladbacha nismo vidjeli nijednog gola (0:0), iako je bilo mnoštvo šansi za promjenu rezultata.

CSKA i Manchester United su odigrali 1:1.

Grupa A

Rezultati trećeg kola: Malmö - Shakhtar 1:0, PSG - Real Madrid 0:0.

1. Real Madrid 7
  1. PSG 7
  2. Malmö 3
  3. Shakhtar 0

Grupa B

Rezultati trećeg kola: CSKA Moskva - Manchester United 1:1, Wolfsburg - PSV 2:0.

1. Wolfsburg 6
  1. Manchester United 4
  2. CSKA Moskva 4
  3. PSV 3

Grupa C

Rezultati trećeg kola: Atletico - Astana 4:0, Galatasaray - Benfica 2:1.

1. Atletico 6
  2. Benfica 6
  3. Galatasaray 4
  4. Astana 1

Grupa D

Rezultati trećeg kola: Juventus - M'Gladbach 0:0, Manchester City - Sevilla 2:1.