8

Kup BiH: Sarajevo i Zrinjski odigrali 0:0 na Koševu

Piše: Am. Dž.
(Foto: Feđa Krvavac/Klix.ba)
U prvom susretu polufinala Kupa BiH Sarajevo i Zrinjski su remizirali 0:0, a odličnu partiju je imao golman Zrinjskog Dujković.

Sarajevo je dobro otvorilo utakmicu i kontrolisalo je igru od samog početka. Nakon dobrog centaršuta Tadejevića, Bilbija je šutirao glavom ali pravo u golmana Zrinjskog Dujkovića.

Sarajevo je nastavilo da prijeti, Jajalo je uputio sjajnu loptu prema Travančiću, ali Dujković je opet dobro intervenisao.

Zrinjski je uzvratio preko Simeunovića koji je nakon kontre izašao sam pred gol Sarajeva. Bandović je odlično odbranio.

Sarajevo je nastavilo sa inicijativom. Ipak, na prvo poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu Sarajevo prijeti preko Velkoskog, ali bez uspjeha. Uzvratio je Simeunović, njegov šut odlazi pored gola Bandovića.

U 63. minuti Sarajevo je imalo veliku priliku kada je Stojčev pogodio stativu. Nedugo zatim Dupovac sa dva metra promašuje gol Zrinjskog.

Kako se utakmica bližila kraju Sarajevo je sve više napadalo, ali rezultat se nije mijenjao.

Revanš susret će se odigrati u Mostaru 16. aprila.