0

Inter slavio u Udinama: Raspucani Nerazzurri postigli četiri pogotka za ostanak na vrhu

Piše: Edin Isanović
Lider Serie A Inter slavio je večeras u Udinama u okviru 16. kola protiv domaćeg Udinesea rezultatom 4:0.

Zanimljivo, tri pogotka gostiju pala su nakon grešaka domaćih igrača.

Prvo je pogodio Icardi u 23. minuti, a vodstvo je udvostručio Jovetić osam minuta poslije. Ovo je bio treći pogodak za Crnogorca Stevana Jovetića koji je nakon tri mjeseca posta pogodio u dresu Nerazzurra.

Na početku drugog poluvremena domaći su stvorili nekoliko prilika ali nisu uspjeli matirati Handanovića.

Fantastično je u 84. minuti ponovo pogodio Icardi za šesti gol sezone, a konačnih 0:4 postavio je Brozović u 85. minutu.

Inter nakon 16 kola ima 36 bodova i ostaje lider italijanske nogometne elite bez obzira na rezultate utakmica u nedjelju. Fiorentina koji ja prvi pratilac ima četiri boda manje, a sutra gostuje Juventusu.