16

Seria A: Fiorentina porazila Inter i preuzela lidersku poziciju

Dosadašnji lider Serije A, Inter iz Milana porazom od Fiorentine prepustio je upravo klubu iz Firence lidersku poziciju u najboljoj ligi Italije.

Fiorentina je večeras na Giuseppe Meazzi trijumfovala s ubjedljivih 4:1. Gosti su poveli već u četvrtoj minuti iz jedanaesterca koji je uspješno realizovao Iličić, a koga je prethodno skrivio Samir Handanović.

Do 21. minute bilo je već 0:3, a pogotke je postigao odlični Nikola Kalinić. Od 31. minute Inter je igrao sa deset igrača pošto je isključen Miranda.

I sa deset igrača Inter je pola sata prije kraja uspio smanjiti rezultat, a pogodak je postigao Mauro Icardi. Petnaest minuta prije kraja Nikola Kalinić je kompletirao hat trick za konačnih 1:4.

I Fiorentina i Inter nakon šestog kola imaju po 15 bodova, s tim što su Viole zbog boljeg međusobnog omjera i gol razlike na čelu tabele.