38

Najubjedljivija pobjeda Nerazzurra ove sezone: Inter ostao lider pobjedom nad Frosinoneom

U Italiji ništa novo - Inter je nastavio sa pobjedama bez primljenog gola. Ovog puta sa 4:0 je savladan Frosinone u 13. kolu italijanske Serie A.

Strijelac vodećeg gola za Nerazzurre bio je Jonathan Biabiany u 29. minuti. Adem Ljajić je šutirao, Leali odbio loptu tačno na nogu Biabianyja koji je silovito zakucava u mrežu.

Icardi je povisio na 2:0 u 53. minuti na asistenciju Ljajića.

Treći pogodak na meču djelo je Jeisona Murilla, koji koristi sjajnu asistenciju Stevana Jovetića i u 87. minuti matira Lealija za 3:0.

Posljednji pogodak je viđen u drugoj minuti sudijske nadoknade, a strijelac je Marcelo Brozović na Ljajićevu asistenciju.

Inter u 13 odigranih kola ima 16 postignutih golova uz samo sedam primljenih i na prvom je mjestu.

Frosinone je, s druge strane, ostao na 18. poziciji sa samo 11 bodova.

Rezultati 13. kola Serie A: Juventus - Milan 1:0 (Dybala), Bologna - Roma 2:2 (Masina, Destro - Pjanić, Džeko), Verona - Napoli 0:2 (Insigne, Higuain), Atalanta - Torino 0:1 (Bovo), Carpi - Chievo 1:2 (Gamberini autogol - Inglese, Meggiorini), Fiorentina - Empoli 2:2 (Kalinić dva puta - Livaja, Buchel), Genoa - Sassuolo 2:1 (Rincon, Pavoletti - Acerbi), Lazio - Palermo 1:1 (Candreva - Goldaniga), Udinese - Sampdoria 1:0 (Badu), Inter - Frosinone 4:0 (Biabiany, Icardi).