Prijateljska utakmica
0

Ibričić postigao dva gola, Bešić počeo za HSV

Sarajevo-x.com
Sjajni bh. reprezentativac Senijad Ibričić postigao je dva pogotka u prijateljskoj utakmici između “Hajduka” i HSV-a odigranoj na Poljudu, dok je nova nada bh. fudbala, Muhamed Bešić, startao u prvih 11 u redovima bundesligaša.

“Hajduk” je odlično otvorio susret i već u 3. minuti poveo preko našeg reprezentativca. Ibričić je primio loptu, krenuo prema golu i šutirao u suprotni ugao golmana Drobnyja koji je bio nemoćan.

HSV se nije oporavio ni od prvog gola, a na semaforu je u 9. minuti stajalo 2:0. Duje Čop je presjekao loptu, uputio je prema saigraču, a Rozehnal nespretno reaguje i šalje je iza leđa svog golmana.

U 25. minuti HSV je smanjio na 2:1 golom Pitroipe, koji je loptu od stativu smjestio iz Subašićevih leđa. Asistirao je iskusni Ruud van Nistelrooy.

Deset minuta poslije na scenu je ponovo stupio Ibričić, koji sa bijele tačke, u stilu Panenke, vara gostujućeg golmana za velikih 3:1.

Nekoliko minuta prije kraja HSV se vraća u utakmicu golom Petrića, koji je također bio precizan sa 11 metara.

U drugom poluvremenu publika je mogla vidjeti samo pogodak Teschea iz 73. minute za izjednačenje i konačnih 3:3.