Bundesliga
0

VIDEO / Ibišević i Salihović "potopili" HSV

Sarajevo-x.com
U današnjoj utakmici odigranoj na stadionu ''Rhein-Neckar-Arena'' Hoffenheim je slavio nad Hamburgerom sa čak 5-1. Prvi pogodak i to već u drugoj minuti utakmice postigao je sjajni bh. reprezentativac Vedad Ibišević, a samo devet minuta kasnije Ibišević glavom ubacuje loptu u protivničku mrežu. Strijelac je bio i Sejad Salihović.

U drugoj minuti susreta Vedad Ibišević sam je izašao pred golmana Hamburgera i poentirao za 1-0, a već u 11 minuti igre glavom ubacuje loptu u mrežu protivnika, te dovodi svoj klub u prednost od 2-0.

Hoffenheim je preko Chineda Obasija došao u vodstvo od 3-0 u 32. minuti.

Vidljivo umorni igrači HSV-a, koji igraju u polufinalu Evropske lige, imali su nekoliko dobrih pokušaja no razllika je smanjena tek u 65. minuti zahvaljujući fantastičnom golu Roberta Teschea.

Nekoliko minuta kasnije Chinedu Obasi postiže svoj drugi pogodak u ovoj utakmici, a konačnih 5-1 postavio je Sejad Salihović u 77. minuti.

Salihović je do svog drugog pogotka u ovoj utakmici mogao doći u i u 90. minuti igre, međutim njegov udarac je zaustavila protivnička obrana.

Ibišević je ove sezone postigao 12 golova, Salihoviću je postignuti gol bio četvrti.

Bundesliga, 32. kolo:

Hoffenheim – HSV 5-1 (Ibišević 2, 11, Obasi 31, 73, Tesche 65, Salihović 76) Freiburg – Wolfsburg (kasnije)

Redoslijed: 1. Bayern München 64, 2. Schalke 64, 3. Werder 57, 4. Bayer Leverkusen 57, 5. Borussia Dortmund 56, 6. Stuttgart 53, 7. HSV 48...11. Hoffenheim 38...