0

Dva gola Ibiševića u pobjedi Hoffenheima nad Hansom

Sarajevo-x.com
Vedad Ibišević
U utakmici 1. kola njemačkog kupa Hoffenheim je u gostima deklasirao ekipu Hanse Rostock.

Bh. reprezentativac i napadač Hoffenheima Vedad Ibišević je postigao dva pogotka za uvjerljivu pobjedu svog kluba. Hoffenheim je u 14. minuti poveo golom koji je postigao Demba Ba, a već u 18. minuti Ibišević zabija za 2:0.

U 28. minuti treći gol za Hoffenheim daje Peniel Mlapa, a četiri minute kasnije Ibišević postiže svoj drugi pogodak na ovoj utakmici i postavlja konačnih 4:0.

Dobra forma našeg napadača zasigurno raduje selektora Sušića, jer se od Ibiševića očekuju dobre igre i dosta pogodaka u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo koje će se 2012. godine održati u Poljskoj i Ukrajini.

DFB-Pokal, 1. kolo:

Burghausen -Borussia (D) 0-3 Babelsberg – Stuttgart 1-2 Ahlen – Werder 0-4 Hansa – Hoffenheim 0-4

Pirmasens – Bayer 1-11 Oberneuland – Freiburg 0-1 Chemnitz – St. Pauli 1-0 Pfullendorf – Hertha 0-2 Verl – München 1860 1-2