0

Ibiševiću asistencija u porazu Stuttgarta protiv Hannovera

Sarajevo-x.com
Vedad Ibišević (Foto: Arhiv)
Pljuštali su golovi u utakmici 22. kola Bundeslige između Hannovera i Stuttgarta. Bilo je 4:2.

Seriju je otvorio Hannover u 25. minuti golom Karima Hagguija, a sedam minuta kasnije vodstvo je povećao Mame Biram Diouf.

S ovim rezultatom se otišlo na pauzu, a dobro raspoleženi strijelci Hannovera su i nastavku tresli mrežu Stuttgarta u čijim redovima je odnedavno i bh. reprezentativac Vedad Ibišević.

Na 3:0 povećao je Christian Pandera na samom startu drugog dijela utakmice, a Lars Stindl je u 73. minuti pospremio loptu u mrežu i doveo domaćine do nedostižnih 4:0.

Gostujuća ekipa se ipak nije predavala. Martin Harnik je na asistenciju našeg reprezentativca smanjiio rezultat na 4:1 u 75. minuti. Četiri minute kasnije, Shinji Okazaki pogodio je za konačnih 4:2.

Ibišević je imao šansu da Švabe u potpunosti vrati u život u 83. minuti, ali Robert Zieler dobrom intervencijom spašava ekipu Mirka Slomke.

Bundesliga, 22. kolo:

Hannover - Stuttgart 4:2 (Haggui 25, Diouf 32, Pander 46, Stindl 73 / Harnik 75, Okazaki 79)