Bundesliga
568

VIDEO / Ibišević strijelac u pobjedi Stuttgarta nad Augsburgom

U okviru 30. kola Bundeslige naš reprezentativac Vedad Ibišević ponovo je bio strijelac u dresu Stuttgarta, ovaj put u 3:1 pobjedi kod Augsburga.

Nije dobro počelo za Stuttgart. Nando Rafael je u petoj minuti matirao Svena Ulreicha za rano vodstvo Augsburga. Serdar Tašči u 24. minuti na asistenciju Tamaša Hajnala poravnava rezultata, a deset minuta kasnije odlični Martin Harnik pogađa za pobjedu.

Pobjedu gostima ovjerio je sjajni Ibišević, pogodivši u 84. minuti. Ovo je njegov šesti pogodak u posljednje četiri utakmice.

Svih 90 minuta odigrao je bh. reprezentativac Mensur Mujdža za svoj Freiburg, koji je nastavio nizati odlične rezultate u 2012. godini. Freiburg je u Berlinu s 2:1 savladao Herthu. Roman Hubnik je u sedmoj minuti postigao autogol za slavlje gostiju, a Sebastian Freis u 67. pogodio za 0:2. Hajnal se iskupio i u 81. smanjio za Herthu, no ostalo je na tome.