Ibišević s dva gola porazio Hoffenheim, strijelac i Salihović

Piše: N. J.
Vedad Ibišević (Foto: AFP)
Bh. nogometni reprezentativci i dojučerašnji saigrači u Hoffneheimu Sejad Salihović i Vedad Ibišević bili su jedini strijelci u susretu njihovih ekipa Hoffenheima i Stuttgarta u 26. kolu Bundeslige.

Uspješniji je dakako bio Ibišević koji je sa dva gola donio pobjedu Stuttgartu na gostovanju kod bivšeg Ibiševićevog kluba. Pogodio je Vedad u 8. i 43. minuti, oba puta na asistenciju Boulahrouza.

Salihović je u ekipu domaćina ušao tek na početku drugog poluvremena, umjesto Rudyja. U 74. minuti Sejo je pogodio iz penala, čime je postavio i konačan rezultat utakmice, Hoffenheim - Stuttgart 1-2. Ibišević je u 89. minuti dobio žuti karton.

Hoffenheim je nakon ovog poraza ostao na 12. mjestu sa 30 bodova, dok je Stuttgart napredovao za jedno mjesto na tabeli i sada je sedmi sa 36 bodova.