komentara
0

dijeljenja
Ibišević pogodio u remiju Hoffenheima i Bayera Vedad Ibišević
Bosanskohercegovački reprezentativac Vedad Ibišević je u utakmici 14. kola njemačke Bundeslige postigao pogodak za Hoffenheim, koji je na svom terenu remizirao sa Bayerom odigravši 2:2.
Već u osmoj minuti susreta gosti su došli u prednost preko Sydneya Sama. Samo dvije minute nakon toga, novi šok za igrače i navijače Hoffenheima. Gostima je vodstvo od 2:0 donio Arturo Vidal iz penala.

Vedad Ibišević je svoj peti ligaški gol postigao u 38. minuti i smanjio rezultat na 1:2. Asistenciju kod ovog pogotka je upisao Sejad Salihović. Naši reprezentativci su imali još po jednu dobru priliku, Sejad u 47., Vedad u 51. minuti, ali ih nisu iskoristili.

Ibišević je igru napustio u 87. minuti. Nakon toga, u samom finišu susreta, tačnije u 94. minuti, bod Hoffenheimu je donio Gylfi Sigurdsson golom iz jedanaesterca.

Bundesliga, 14. kolo, subota:

Bayern - Eintracht 4-1 (Timoščuk 29, 88, Müller 59, Gomez 61 / Gekas 33)

HSV - Stuttgart 4-2 (Trochowski 3, Pitroipa 29, Petrić 36, Van Nistelrooy 60 / Marica 9, Gentner 46)

Hannover - Freiburg 3-0 (Schlaudraff 14, Ya 73, Hanke 88)

Hoffenheim - Bayer 2-2 (Ibišević 38, Sigurdsson 90+4 – 11m / Sam 8, Vidal 10 - 11m)

Kaiserslautern - Schalke 5-0 (Lakić 8, 56, Amedick 39, Iličević 76-11m, Moravek 88)

Borussia Dortmund - Borussia Mönchengladbach (18.30)

Redoslijed: 1. Borussia (D) 34 (-1), 2. Mainz 30, 3. Bayer 26, 4. Hannover 25, 5. Bayern 23, 6. Hoffenheim 22, 7. HSV 21