Premiership
2

Goal.com: Aguero igrač utakmice, Džeki sedmica

Edin Džeko sa saigračima slavi titulu osvajača Premiershipa
Nogometni portal Goal.com objavio je ocjene nakon jučerašnje utakmice između Manchester Cityja i Queens Park Rangersa u kojoj su Građani pobijedili rezultatom 3:2.

Iako je naš reprezentativac ušao tek polovinom drugog poluvremena, kako piše Goal.com, u napadu je donio svježinu i bio je jedan od ključnih igrača tima sa Etihada u osvajanju titule prvaka Engleske.

Očekivano, Argentinac Kun Aguero je proglašen najboljim igračem utakmice sa ocjenom 7,5. Džeko i Zabaleta su dobili sedmice, dok su najniže ocjene u timu Cityja dobili Joleon Lescott i Carlos Tevez.

Za najslabijeg igrača utakmice proglašen je Joey Barton, koji je iskuljučen u 55. minuti zbog udaranja Teveza i grubog starta nad Kunom Aguerom.