2

Aguero i Nasri za pobjedu Man. Cityja, Džeko ponovo na klupi

Piše: J. H.
Kun Aguero (Foto: AFP)
Igrači Manchester Cityja pobijedili su u gostima tim Wolverhamptona rezultatom 2:0. Golove za građane postigli su Kun Aguero i Samir Nasri. Naš reprezentativac Edin Džeko odgledao je utakmicu sa klupe.

Nakon današnjeg remija Manchester Uniteda i Evertona (4:4), igrači Cityja tražili su prijeko potrebu pobjedu kod Wolverhamptona za nastavak neizvjesnosti u utrci za prvaka Premiershipa.

Do 27. minute, oba tima imala su nekoliko šansi, ali su mreže mirovale. Onda je Argentinac Sergio Aguero na asistenciju Gaela Clichyja postigao gol za vodstvo Građana na stadionu Molineux. Ovo je ujedno bio i rezultat prvog poluvremena.

U nastavku igre, Tevez je nekoliko puta zaprijetio golmanu Wolvesa, ali se rezultat nije mijenjao. Isti je igrač asistirao kod gola Samira Nasrija u 74. minuti. Gol Francuza bio je ujedno i posljednji na današnjoj utakmici. Domaća ekipa će od naredne sezone nastupati u drugoj engleskoj ligi, dok će City i United u narednom kolu možda odlučivati o prvaku Engleske.

Premiership, 35. kolo:

Liverpool - WBA 0:1 (Odemwingie 75) Wolverhampton - Manchester City 0:2 (Aguero 27, Nasri 74)