0

FOTO / Futsal: Španci pobijedili BiH sa visokih 6:0

Sarajevo-x.com
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
Naša malonogometna reprezentacija pretrpjela je i drugi poraz u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo u Tajlandu naredne godine. Ovaj put bolji su bili Španci rezultatom 6:0.

Malonogometaši BiH bez suspendovanog kapitena Alena Lalića i Slavena Novoselca ušli su u susret s favorizovanim Špancima sa nadom da ne izgube sa više od šest golova razlike, kako bi ostali u utrci za 2. mjesto.

Nije dugo trebalo da Španci dođu u vodstvo, nakon 39 sekundi su golom Fernanda poveli s 1:0. Potom su izabranici Bore Matana bili ravnopravni, a do odmora su primili još samo jedan pogodak. Strijelac je bio Lin.

U nastavku susreta Španci su u 24. minuti povećali na 3:0 golom Rafaela Usina, a pored ravnopravne igre "haklera" BiH, Fernando uspijeva postići i svoj drugi gol za prednost od 4:0. U samom finišu igrači BiH su čuvali svoj gol, ali nisu uspjeli, Fernando je postigao još dva gola, a posljednji sa zvukom sirene.

Da bi malonogometaši BiH osvojili 2. mjesto potrebno je da u posljednjem susretu Belgijanci slave sa 1:0 protiv Norvežana.

Španija: Amado, Ortiz, Aicardo, Fernando, Cordeiro, Cristian, Torras, Pola, Miquelin, Usin, Borja, Lin.

Selektor: Jose Venancio Loez Hierro,

BIH: Omerbegović, Mahmutović, D. Novoselac, Vladisavljević, Ramić, Berak, Lačić, Šunjić, Matan, Vico.

Selektor: Boro Matan.

Rezultati

1. kolo: Španija – Norveška 8:0 BiH - Belgija 2:1

2. kolo: BiH – Norveška 1:2 Belgija – Španija 0:6

1. kolo: Španija – BiH 6:0 Norveška – Belgija (19.30).

Španija 3 3 0 0 20:0 9 Norveška 2 1 0 1 2:9 3 BiH 3 1 0 2 3:9 3 Belgija 2 0 0 2 1:8 0