0

Futsal: Norvežani iznenadili "haklere" BiH

Sarajevo-x.com
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U Olimpijskoj dvorani Juan Antonio Samaranch u Sarajevu večeras je u okviru kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u malom nogometu, koje će se igrati na Tajlandu 2012., reprezentacija BiH poražena od Norveške rezultatom 2:1.

Malonogometaši BiH nisu uspjeli pobijediti reprezentaciju Norveške i tako osigurati 2. mjesto. Šanse za plasman u doigravanje sveli su samo na teoriju.

Reprezentacija BiH povela je golom Alena Lalića odmah nakon početka drugog dijela, ali uporni Norvežani su preko Abdurahima Lajaba u 32. minuti poravnali na 1:1.

Kapiten domaćih Alen Lalić u 36. minuti dobio je drugi žuti i napustio igru. Norvežani su iskoristili koriste prednost od jednog igrača i preko Erlenda Skage postigli pobjedonosni pogodak.

Rezultati:

BiH – Norveška 1:2 Belgija – Španija (19.30)

Španija 1 1 0 0 8:0 3 Norveška 2 1 0 1 2:9 3 BiH 2 1 0 1 3:3 3 Belgija 1 0 0 1 1:2 0