0

FOTO / Futsal: BiH pobijedila Belgiju rezultatom 2:1

Sarajevo-x.com
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
U Sarajevu je danas počeo kvalifikacioni turnir u malom nogometu za odlazak na Svjetsko prvenstvo. U drugoj utakmici reprezentativci BiH pobijedili su Belgijance rezultatom 2:1.

Malonogometna reprezentacija Bosne i Hercegovine dobro je počela kvalifikacioni turnir za odlazak na Svjetsko prvenestvo. Pobjedom nad Belgijom bodovno su se izjednačili sa Špancijam koji su danas pobijedili Norvežane rezultatom 8:0.

Svoju premoć malonogometaši BiH realizirali tek u 35.minuti pogotkom kapitena Alena Lalića. Samo 20 sekundi kasnije, BiH je mogla povečati prednost ali Dražen Novoselac nije iskoristio penal. U 36. minuti Canaris je zaradio drugi žuti i isključen je iz igre a Alen Lalić po drugi put tresu mrežu Belgijanaca za 2:0. Minut kasnije, kapiten gostiju Karim Chababti smanjuje na 2:1.

Ovom pobjedom igraèi BiH stekli su velike šanse da izbore 2. mjesto, potrebna im je u 2. kolu pobjeda nad Norvežanima.

Bosna i Hercegovina: Omerbegović, Mahmutović, Lalić, D. Novoselac, Ramić. Berak, Šunjić, Kahvedžić, Vladisavljević, Matan, S. Novoselac i Vico.

Selektor Boro Matan.

Belgija: Marant, Sababti, Chaibai, Hitou, Canaris, Tognini, Dujacquier, Rahou, Fosse, Dendane, Zouggaghi, Achahbar.

Selektor: Alain Dopchie.