25

Festival golova u Madridu: Real sezonu bez trofeja zaključio trijumfom nad Getafeom

(Foto: EPA)
Sezonu bez osvojenog trofeja Real Madrid zaključio je trijumfom nad Getafeom rezultatom 7:3.

Posljednji meč sezone u Primeri pogotkom je otvorio Cristiano Ronaldo nakon centaršuta Marcela sa lijeve strane.

U 22. minut Escudero udarcem sa tridesetak metara matira Casillasa za izjednačenje rezultata.

Četiri minute kasnije odličnu akciju preciznim udarcem sa 17 metara u pogodak za vodstvo Getafea pretvara Castro. U 32. minuti bilo je već 2:2, a strijelac drugog pogotka za Real Madrid po drugi put Cristiano Ronaldo iz slobodnog udarca.

Četiri minute kasnije Ronaldo je pogotkom iz penala kompletirao hat trick i Realu donio drugo vodstvo na utakmici.

Getafe se nije predavao, pa je do odlaska na odmor Lacen nakon kornera i gužve u kaznenom prostoru loptu zakucao u mrežu Reala za 3:3.

U drugoj minuti drogog poluvremena Real je došao u novo vodstvo, a strijelac je na asistenciju Marcela ovog puta bio Chicarito Hernandez.

Sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca na 5:3 povisio je James Rodriguez, dok je pogodak za 6:3 postigao Jese dvadeset minuta prije kraja. Konačnih 7:3 u samom finišu meča postavio je Brazilac Marcelo.

Vrijedi spomenuti da je u timu Reala u 58. minuti Cristiana Ronalda zamijenio Martin Odegaard koji je tako debitovao u dresu kraljevskog kluba i ujedno postao najmlađi debitant u historiji ovog kluba.