0

Real Madrid pobijedio Rayo Vallecano, veliki Ronaldov jubilej

(Foto: EPA)
Teže od očekivanog Real Madrid je ostvario trijumf protiv Rayo Vallecana na gostujućem terenu rezultatom 2:0.

Kraljevi su u vodstvo došli u 68. minuti pogotkom Cristiana Ronalda. Veliki posao uradio je Carvajal koji je probio desnu stranu, te idealno poslužio Portugalca kojemu nije bilo teško glavom zatresti mrežu domaćina. Večerašnji pogodak bio je 300. Ronaldov u dresu Real Madrida.

Šest minuta kasnije bilo je već 2:0. Pogodak je ovog puta postigao James Rodriguez. Asistirao je Ronaldo, a James preciznim udarcem pogodio gol Vallecana.

U drugom susretu Granada i Celta iz Viga su remizirali rezultato 1:1. Prvii pogodak na utakmici postigao je Ibanez u trećoj minuti utakmice, da bi gosti izjednačili u samom finišu meča golom Bongonde.