33

Real Madrid trijumfom nad Malagom nastavio potjeru za Barcelonom

(Foto: EPA)
Malaga, koja je ne tako davno pobijedila Barcelona na Nou Campu, namučila je Real Madrid na Santiago Bernabeu, ali je na kraju ipak potpisala poraz rezultatom 3:1.

Kraljevi su u vodstvo došli u 24. minuti preko Sergija Ramosa koji je pogodio na centaršut Cristiana Ronalda sa lijeve strane.

Stekao se dojam da je Ramos prilikom postizanja pogotka bio u nedozvoljenoj poziciji, ali burni protesti gostujućih igrača kod arbitara nisu urodili plodom.

U 67. minuti Cristiano Ronaldo nije uspio realizovati jedanaesterac, a lopta je nakon njegovog pokušaja sa bijele tačke završila na stativi protivničkog gola.

Dvije minute poslije Kraljevi ipak postižu drugi pogodak. Strijelac je udarcem sa dvadesetak metara bio James Rodriguez.

Samo dvije minute kasnije gosti postižu počasni pogodak, a strijelac je bio Juanmi. U sudijskoj nadoknadi vremena Real postiže i treći pogodak, a strijelac je bio Cristiano Ronaldo.