2

Engleski nogometni savez pokrenuo istragu protiv Ibrahimovića i Mingsa

Nogometni savez Engleske (FA) pokrenuo je istragu protiv Zlatana Ibrahimovića i Tyronea Mingsa.

Ibrahimović i Mings su bili akteri dvije nemile scene tokom subotnjeg meča između Manchester Uniteda i Bournemoutha (1:1).

Npadač Uniteda i defanzivac Bournemoutha se terete za "nasilničko ponašanje" i imaju rok do sutra u 19 sati da dostave pismenu izjavu povodom incidenata.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena najprije je Mings nagazio Zlatana po glavi dok je švedski napadač ležao na travi, a potom je nakon kornera Ibrahimović laktom udario štopera gostiju.

Sudija Friend nije vidio nijedan incident, ali je istraga pokrenuta nakon pregledavanja snimka meča.

Ibrahimović je izjavio kako nije namjerno udario Mingsa, već da se on "sam nabio na lakat".

O kaznama će odlučivati tročlana komisija koju sačinjavaju tri bivša arbitra. Sva trojica moraju jednoglasno predložiti kaznu za igrače kako bi ona bila i sprovedena u djelo. Ukoliko prijedlozi za kaznu ne budu jednoglasni, igrači neće biti kažnjeni.