201

Džeko postigao fantastičan gol, Cardiff slavio pobjedu

Bh. reprezentativac Edin Džeko postigao je sjajan gol u utakmici Cardiff Cityja i Manchester Cityja u okviru engleske Premier lige. Utakmica je završena pobjedom domaće ekipe 3:2.

Drugo kolo najbolje engleske lige donijelo je utakmicu koja je bila posebno zanimljiva ljubiteljima fudbala u našoj zemlji.

U dresu Manchester Cityja igrao je Edin Džeko, koji se preporodio nakon odlaska trenera Roberta Mancinija. S druge strane je bio domaći Cardiff City, klub koji je potpisao ugovor o saradnji s FK Sarajevo.

Bogati vlasnik Cardiff Cityja Vincent Tan posmatrao je utakmicu s tribina. Podsjećamo da je Tan nedavno bio u našem glavnom gradu kako bi razmotrio mogućnosti investiranja u FK Sarajevo.

Džeko je postigao fantastičan gol u 52. minuti utakmice šutem s 20-ak metara za vodstvo svog tima.

Nedugo zatim, Cardiff City postiže gol za poravnanje rezultata. Strijelac je bio Aron Gunnarsson.

Džeko je utakmicu napustio u 69. minuti zbog povrede i krvarenja nakon udarca u bradu. U igru je ušao Alvare Negredo.

Uslijedilo je sjajnih 15-ak minuta utakmice. Prvo je Fraizer Campbell u 79. minuti doveo u vodstvo domaću ekipu, da bi isti igrač osam minuta kasnije povećao rezultat na 3:1.

Nadu u osvajanje boda gostima donio je Negredo u drugoj minuti utakmice lijepim golom glavom nakon centaršuta Davida Silve.

Ipak, nije bilo dovoljno vremena za još jedan gol gostiju pa je utakmica završena rezultatom 3:2.

Zanimljivo je da je utakmica završena s pet golova, ali nijednim žutim ili crvenim kartonom.