68

Edin Džeko strijelac u utakmici protiv Aston Ville, City izgubio

Edin Džeko
Edin Džeko
U okviru šestog kola engleskog Premiershipa naš reprezentativac Edin Džeko postigao je gol za Manchester City protiv Aston Ville. Građani ipak nisu uspjeli doći do pobjede, pa su slavili domaći rezultatom 3:2.

Poveo je City golom Tourea u 45. minuti, da bi Aston Villa došla do izjadnačenja u 51. minuti preko El Ahmadija, uz asistenciju Leandra Bacuna.

Manchester City je ponovo došao do vodstva golom našeg reprezentativca u 57. minuti, a Džeko je povisio na 2:1 za gostujuću ekipu, šutirajući glavom uz asistenciju Samira Nasrija. Našeg reprezentativca je u 75. minuti na terenu zamijenio Stevan Jovetić.

Međutim, Aston Villa dolazi do još dva pogotka, a strijelci su Leandro Bacuna i Andreas Weimann, u 73., odnosno 76. minuti. Rezultat je na kraju bio 3:2 za domaće.