70

Džeko strijelac u pobjedi Rome nad Laziom, Stara dama se vraća

Džeko je pogodio iz penala u 10. minuti (Foto: EPA)
Roma je srušila Lazio u velikom rimskom derbiju koji je obilježio 12. kolo Serie A. Edin Džeko je iz penala postigao prvi pogodak za Vučicu. Pobjedu je upisao i Juventus koji je slavio u gostima protiv Empolija.

Roma je odlično otvorila utakmicu. U 10. minuti Edin Džeko je fauliran na ivici kaznenog prostora, a glavni sudija meča je dosudio penal za Romu. Dijamant je preuzeo odgovornost i pogodio.

U ovom meču u sastavu Rome nije bilo Miralema Pjanića koji je u prethodnom kolu u porazu Rome od Intera (1:0) dobio crveni karton.

Roma je bolje igrala i stigla do velike šanse za povećanje vodstva u 37. minuti, ali Džeko nije uspio na najbolji način zahvatiti loptu koju je poslao Gervinho i uputiti je u praznu mrežu pošto je Marchetti ranije izletio.

U drugom dijelu Roma je u 62. minuti povisila na 2:0, a strijelac je bio Gervinho na asistenciju Nainggolana. Do kraja meča rezultat se nije mijenjao i Roma je upisala veliku pobjedu i nastavila borbu za titulu.

U redovima Lazia 90 minutia upisao je bh. reprezentativac Senad Lulić.

Jako bitnu pobjedu upisao je i Juventus u gostima protiv Empolija čime je povezao dvije pobjede u Seriji A. Međutim, nije sve krenulo po planu za Staru damu. Maccarone je pogodio u 19. minuti i donio slavlje domaćem timu.

Juventus je uzvratio u 32. minuti pogotkom Mandžukića, a samo šest minuta kasnije preokret je donio Evra. Konačnih 3:1 donio je Dybala u 84. minuti.

Rezultati 12. kola Serie A:

Verona - Bologna 0:2

Milan - Atalanta 0:0 Torino - Inter 0:1 Roma - Lazio 2:0 Empoli - Juventus 1:3 Frosinone - Genoa 2:2 Palermo 1:0 Sassuolo - Carpi 1:0