VIDEO / Džeko postigao pogodak protiv Boltona

Sarajevo-x.com
Edin Džeko
Edin Džeko
U posljednjem ovosezonskom susretu engleske Premier lige Manchester City je slavio na gostovanju kod Boltona sa 2:0, a drugi gol postigao je reprezentativac Bosne i Hercegovine Edin Džeko.

Prvi pogodak za City je postigao Joleon Lescotta, neposredno prije kraja prvog poluvremena, a konačnan rezultat susreta 2:0 odlučio je Džeko u drugom poluvremenu. Bh. reprezentativac nije igrao od samog starta, a na teren je ušao u 60. minuti, te je već u 62. zatresao mrežu proztivnika. Ovo je njegov drugi pogodak u dresu "Građana".

U Manchester Cityju slave osvajanje trećeg mjesta koje vodi izravno u Ligu prvaka, a u Birminghamu i Blackpoolu tuguju zbog ispadanja u drugu ligu.

Cityju je u posljednjem kolu trebala pobjeda na gostovanju kod Boltona da bi sačuvali prednost ispred Arsenala i do nje su došli golovima Joleona Lescotta i Edina Džeke. U kvalifikacije za Ligu prvaka tako će četvrtoplasirani Arsenal, koji je u posljednjem kolu dva puta lovio prednost Fulhama na Craven Cottageu u utakmici koja je na kraju završila s 2-2, i u kojoj su "topnici" od 74. minute igrali s igračem više nakon isključenja Zoltana Gere.

Manchester United i Blackpool odigrali su na Old Traffordu atraktivnu utakmicu punu golova, a na kraju su trijumfirali "crveni vragovi" 4-2 i tako svojim navijačima podarili pobjedu za kraj sezone i proslavu rekordnog 19. premierligaškog naslova, dok su Blackpool izbacili u drugu ligu. Blackpool je veći dio susreta odigrao vrlo kvalitetno i borbeno, te je golovima Charlieja Adama i Garyja Taylora Fletchera imao i vodstvo 2-1 koje ga je zadržavalo u elitnom razredu engleskog nogometa. Ali na kraju je prevladala kvaliteta domaćina koji su preokrenuli susret golovima Andersona, Michaela Owena i autogolom Iana Evatta. Na kraju susreta održana je prigodna svečanost u čast nizozemskog veterana Edwina ven der Sara kojem je ovo bila posljednja utakmica u velikoj karijeri.

<OBJECT width="632" height="3903"><PARAM name="movie" value="http://video.rutube.ru/bd67057195ed29ba90495e52e09d970f"></PARAM><PARAM name="wmode" value="window"></PARAM><PARAM name="allowFullScreen" value="true"></PARAM><PARAM name="flashVars" value="uid=3455073"></PARAM><EMBED src="http://video.rutube.ru/bd67057195ed29ba90495e52e09d970f" type="application/x-shockwave-flash" wmode="window" width="632" height="390" allowFullScreen="true" flashVars="uid=3455073"></EMBED></OBJECT>

Pored West Hama i Blackpoola u drugu ligu ide i Birmingham, kojeg je ondje poslao Rus Roman Pavljučenko golom u trećoj sekundi sudačke nadoknade. Naime, gostovao je Birmingham kod Tottenhama na White Hart Laneu i imao je "povoljnih" 1-1 sve do sudačke nadoknade kada je ruski napadač odapeo s nekih 18-ak metara i uz pomoć sretnog odbijanca pogodio pod gredu Bena Fostera. Pavljučenku je to bio drugi gol na susretu, a i prvi je zabio sjajnim dalekometnim udarcem s nekih dvadesetak metara. Spursima je pobjeda potvrdila nastup u Europa ligi sljedeće sezone.

Od ostalih susreta spomenimo još pobjede Evertona nad Chelseajem (1-0) i remi Newcastlea i West Bromwich Albiona (3-3). Everton je slavio u rezultatski nevažnom susretu golom Jermainea Beckforda iako je Chelsea imao igrača više još od 52. minute, dok je Newcastle ispustio prednost 3-0 nad WBA-om na svom St. James' Parku u susretu u kojem je Kamerunac Somen Tchoyi zabio sva tri gola za gostujući sastav.

Premiership, 38. kolo:

Aston Villa – Liverpool 1-0 (Downing 33) Bolton – Manchester City 0-2 (Lescott 43, Džeko 62) Everton – Chelsea 1-0 (Beckford 75) Fulham – Arsenal 2-2 (Sidwell 26, Zamora 57 / Van Persie 29, Walcott 89) Manchester United – Blackpool 4-2 (Park 21, Anderson 63, Evatt 74-ag, Owen 81 / Adam 40, Taylor-Fletcher 57) Newcastle – West Bromwich Albion 3-3 (Taylor 16, Lovenkrands 39, Olsson 47-ag / Tchoyi 62, 72, 90)

Stoke – Wigan 0-1 (Rodallega 78) Tottenham – Birmingham 2-1 (Pavljučenko 49, 90+3 / Gardner 79) West Ham – Sunderland 0-2 (Zenden 17, Sessegnon 51) Wolverhampton – Blackburn 2-3 (O'Hara 73, Hunt 87 / Roberts 22, Emerton 38, Hoilett 45)