Premiership
0

Begović primio tri gola protiv Tottenhama

Asmir Begović
Nogometaši Tottenhama pobijedili su na svom White Hart Laneu ekipu Stokea s 3-2 u ogledu 32. kola engleskog prvenstva.

Dva pogotka za domaću ekipu postigao je Peter Crouch, oba glavom, u 11. i 34. minuti, dok je Luka Modrić poentirao za 2-0 u 18. minuti, nakon lijepog solo-prodora po lijevoj strani. Pucao je lijevom nogom i proturio loptu kroz noge gostujućem bh. golmanu Asmiru Begoviću. Za goste su zabili Etherington koji je, slično kao i Modrić, napravio prodor po lijevoj strani i pogodio iskosa, te Jones, koji je bio autor vrlo lijepog pogotka u 41. minuti, udarcem lijevom nogom izvan kaznenog prostora u rašlje Gomesovih vrata.

Tottenham je upisao prvu pobjedu nakon tri uzastopna remija u prvenstvu, kojom je zadržao nadu za plasman u Ligu prvaka sljedeće sezone. ''Pijetlovi'' za četvrtim Manchester Cityjem sada zaostaju tri boda.

Bolton je uvjerljivo pobjedio West Ham sa 3-0. Dvostruki strijelac za Bolton bio je Daniel Sturridge.

Blackburn je kod kuće odigrao 1-1 s Birminghamom.

Manchester United napravio je novi korak ka osvajanju naslova prvaka, komotnom pobjedom na Old Traffordu protiv Fulhama s 2-0. Sir Alex Ferguson je zbog suspenzije utakmicu gledao s tribina, u sastavu nije bilo suspendiranog Waynea Rooneyja, a strijelci za ''crvene vragove'' bili su Berbatov u 12. i Valencia u 32. minuti. United sada na vrhu tabele ima 10 bodova prednosti pred Arsenalom, ali i dvije utakmice više.

Na 3. mjesto skočio je Chelsea, zahvaljujući domaćoj pobjedi nad Wiganom s 1-0. Florent Malouda je iz polu-voleja zabio u 67. minuti. Chelsea zaostaje 11 bodova za Manchester Unitedom, uz utakmicu manje.

West Bromwich je u gostima slavio kod Sunderland s 3-2, iako su domaćini na poluvremenu vodili s 2-1, dok je Everton u gostima deklasirao Wolverhampton s 3-0. Sva tri pogotka je ekipa iz Liverpoola zabila u prvom poluvremenu.

Premiership, 32. kolo:

Tottenham – Stoke 3-2 (Crouch 11, 34, Modrić 18 / Etherington 26, Jones 41) Manchester United – Fulham 2-0 (Barbatov 12, Valencia 32) Chelsea – Wigan 1-0 (Malouda 67) Bolton – West Ham 3-0 (Sturridge 13, Chung-Yong 20, Sturridge 50) Blackburn – Birmingham 1-1 (Hoilett 45+7 / Bowyer 31) Wolverhampton – Everton 0-3 (Beckford 20, Neville 39, Biljaletdinov 44) Sunderland – WBA 2-3 (Shorey 9 – ag, Bardsley 31 / Odemwingie 28, Mulunbu 53, Scharner 71)