Mancini ne mijenja taktiku
0

VIDEO / Edin Džeko ponovo priliku dobio tek pred kraj meča

Sarajevo-x.com
Iako je prošlom susretu protiv Blackburna Edin Džeko postigao svoj prvi gol u dresu Manchester Cityja u Premiershipu, susret protiv West Hama na Eastlandsu počeo je sa klupe "građana". U igru je ušao u 76. minuti, a njegov je tim slavio pobjedu sa 2:1.

Bez obzira na prvi gol u Premiershipu, kojim je svom timu možda i osigurao nastuo u Ligi prvaka naredne sezone, Džeko se ponovo nije našao u prvih 11 igrača prema izboru Roberta Mancinija.

Džeko je u igru ušao tek u 76. minuti umjesto Garetha Barryja, kada je njegov tim već vodio sa 2:1.

Nakon što je dobio priliku, Džeko je bio aktivan na terenu, učestvovao je u akcijama svog tima, a jednom je dobro zaprijetio gostujućem golmanu, udarcem sa 18 metara.

Svi golovi na utakmici pali su u prvom poluvremenu. Prvi gol je postigao Nigel de Jong u 11. minuti utakmice preciznim golom sa preko 20 metara od gola West Hama.

szólj hozzá: ---

Samo četiri minute nakon toga Lars Jacobsen je postigao autogol nakon šuta Pedra Zabalete.

Demba Ba je uspio smanjiti rezultat golom u 33. minuti.

Ovom je pobjedom Manchester City "pobjegao" svojim direktnim konkurentima za Ligu prvaka Liverpoolu i Tottenhamu na sedam bodova, tri kola prije kraja prvenstva čime je postao najveći favorit za osvajanje četvrtog mjesta koje vodi u najelitnije evropsko klupsko takmičenje.

Rezultati svih susreta 35. kola:

Subota:

Blackburn - Bolton 1:0

Blackpool - Stoke 0:0 Sunderland - Fulham 0:3 West Bromwich - Aston Villa 2:1 Wigan - Everton 1:1 Chelsea - Tottenham 2:1

Nedjelja:

Birmingham - Wolverhampton 1:1 Liverpool - Newcastle 3:0 Arsenal - Manchester United 1:0

Manchester City - West Ham 2:1

1. Manchester United 35 21 10 4 71:33 73
  2. Chelsea 35 21 7 7 66:28 70
  3. Arsenal 35 19 10 6 68:36 1 67
  4. Manchester City 34 18 8 8 53:31 62
  5. Liverpool 35 16 7 12 54:39 55
  6. Tottenham 34 14 13 7 50:43 55
  7. Everton 35 11 15 9 48:43 48