Premiership
0

Everton savladao Man. City, Džeko igrao od prve minute

Sarajevo-x.com/Totalsport
Nogometaši Evertona savladali su Manchester City rezultatom 2:1, u okviru 36. kola engleske Premier lige.

U subotu su nogometaši Manchester Cityja mogli doći na mali milimetar do osiguravanja četvrtog mjesta na tabeli Premiershipa, što ujedno znači igranje kvalifikacija za Ligu prvaka iduće sezone.

Do 66. minute imali su vodstvo na gostovanju kod Evertona (1-0), no još će morati proći vremena da se riješe opasnosti zvane Liverpool i Tottenham, koji također love četvrto mjesto i City. Naime, Mancinijeva ekipa je na kraju poražena kod Evertona 2-1 nakon što je Distin u 66. izjednačio, a Osman u 72. donio pobjedu domaćinu.

Bosanskohercegovački nogometaš Edin Džeko igrao je od prve minute. Imao je nekoliko dobrih prilika da postigne svoj drugi premijerligaški pogodak, međutim nije bio dovoljno precizan.

Spomenimo da je Sunderland savladao Bolton rezultatom 2:1. Jedini pogodak za Bolton postigao je hrvatski nogometaš Ivan Klasnić, dok su strijelci za Sunderland bili Muntari i Zenden.

Inače, sve ostale ekipe koje se bore za opstanak su u subotu remizirale, pa tako i Blackburn na gostovanju kod West Hama (1-1).

Dakako, ono najzanimljivije u ovom kolu, a i u cijeloj sezoni, događat će se u nedjelju na Old Traffordu. Veliki derbi igraju Manchester United i Chelsea, a podsjetimo da prije te utakmice Fergusunova ekipa na tabeli ima tri boda više.

Premiership, 36. kolo:

Everton - Manchester City 2-1 (Distin 66, Osman 72 / Toure 28) Bolton - Sunderland 1-2 (Klasnić 87 / Zenden 45, Muntari 90) Aston Villa - Wigan 1-1 (Young 17 / N'Zogbia 10) Newcastle - Birmingham 2-1 (Ameobi 36-11m, Taylor 43 / Bowyer 45) West Ham - Blackburn 1-1 (Hitzlsperger 78 / Roberts 12)

Redoslijed: 1. Manchester United 73 (-1), 2. Chelsea 70 (-1), 3. Arsenal 67 (-1), 4. Manchester City 62 (-1), 5. Liverpool 55 (-1), 6. Tottenham 55 (-2)...