378

Džeko pogodio za pobjedu Manchester Cityja protiv Sunderlanda i trofej u Hong Kongu

Manchester City je savladao ekipu Sunderlanda u finalu turnira Barclays Asia Trophy u Hong Kongu, a jedini pogodak na utakmici je djelo bh. reprezentativca Edina Džeke.

Džeko je vodstvo Cityju donio u 9. minuti kada je stigao na odbijenu loptu i volejom je poslao u mrežu Sunderlanda. Naš reprezentativac imao priliku povisiti vodstvo na 2:0, ali je u 65. minuti utakmice promašio jedanaesterac. Sjajna prilika za City se ukazala u 77. minuti, ali je Navasov udarac na gol liniji blokirao odbrambeni igrač Sunderlanda.

U 84. minuti je Sunderland zaprijetio iz slobodnog udarca, ali je golman Cityja sačuvao svoju mrežu. U finišu je Džeko dobro šutirao, no, ponovo bez uspjeha. Ipak, Građani su pobijedili rezultatom 1:0 i osvojili turnir Barclays Asia Trophy.