27

Džeko donio pobjedu Cityju protiv WBA i odigrao čitavu utakmicu

Piše: N. J.
Nogometni reprezentativac BiH Edin Džeko bio je strijelac u večerašnjoj pobjedi Manchester Cityja protiv ekipe WBA u 36. kolu engleskog Premiershipa. Džeko je postigao jedini gol na utakmici i donio pobjedu svom timu.

Dijamant je nakon duže vremena počeo meč u startnoj postavi, te je još jednom pokazao da nezasluženo sjedi na klupi u timu Roberta Mancinija. Džeko je u 35. minuti iskoristio asistenciju Teveza i poentirao za 1:0. Ispostavilo se da je to konačan rezultat utakmice, a Džeko je nakon duže vremena na terenu proveo svih 90 minuta.

City se nakon ove pobjede učvrstio na drugom mjestu Premiershipa sa 75 bodova, dok je njihov gradski rival United ranije osigurao titulu engleskog prvaka i drži prvo mjesto sa 85 bodova.

"Slavlje" nakon pogotka (Foto: AFP)

Treći je Chelsea sa 68, a četvrti Arsenal sa 67 bodova. Do kraja engleskog prvenstva ostala su još dva kola.