Prijateljska
0

Džeko izborio penal, pa promašio

Sarajevo-x.com
Bh. reprezentativci Edin Džeko i Zvjezdan Misimović nastupili su u udarnoj postavi Wolfsburga u današnjoj prijateljskoj utakmici protiv Evertona, koju su "vukovi" dobili rezultatom 2:0.

Mario Mandžukić bio je strijelac prvog pogotka za Wolfsburg u utakmici odigranoj pred više od 13.000 gledatelja.

Mandžukić, koji je prije nepunih mjesec dana potpisao četverogodišnji ugovor s Wolfsburgom, postigao je pogodak za 1-0 u 18. minuti i bio mu je to prvi gol za novi klub.

Za konačnih 2-0 poentirao je Ziani u 39. minuti. Asistirao mu je naš reprezentativac Džeko, koji je 13 minuta ranije izborio jedanaesterac za Wolfsburg, nakon što ga je u 16-ercu srušio Distin. No, penal koji je potom i izveo Džeko zaustavio je golman Tim Howard.

Edin Džeko je igrao do 87. minute, a Zvjezdan Misimović do 80.