Počela Bundesliga
0

VIDEO / Džeko strijelac, Bayern pobijedio u sudijskom vremenu

Sarajevo-x.com
Bh. reprezentativac Edin Džeko pogodio je u 55. minuti za "Wolfsburg" u otvarajućoj utakmici Bundeslige protiv "Bayerna" na Allianz-Areni u Munchenu. No, "Bayern" je golovima Mullera i Schweinsteigera ipak došao do sva tri boda.

Bavarci su u vodstvo došli u 9. minuti preko Mullera, koji je iskoristio asistenciju Kroosa. Tim se rezultatom otišlo na odmor, a "vukovi" su u nastavku zaigrali dosta bolje što im se isplatilo u 55. minuti.

Džeko je poentirao glavom, gotovo s penala, nakon što je iz kornera ubacio naš Zvjezdan Misimović.

Tih 1:1 ostalo je do pred sam kraj utakmice, a Schweinsteiger je golom u prvoj minuti sudijske nadoknade donio svom timu zlata vrijednu pobjedu.

Džeko je u intervjuu za njemačku televiziju izjavio kako "Wolfsburg" nije zaslužio poraz u zadnjim minutama, nakon dobre igre u drugom poluvremenu. Priznao je kako su igrali loše i povučeno u prvom dijelu, te dodao kako je za razliku od njih "Bayern" iskoristio svoje šanse i pobijedio.

Naš reprezentativac je dodao kako je fokusiran isključivo na svoju igru i trenutno razmišlja samo o "Wolfsburgu".