40

Džeki sat vremena u pobjedi Cityja nad Fulhamom

Piše: J. H.
U okviru 17. kola engleskog Premiershipa, Manchester City bh. reprezentativca Edina Džeke igrao je u gostima protiv Fulhama. Građani su na kraju slavili rezultatom 4:2.

Nakon što se povrijedio Sergio Aguero, standardni prvotimac Građana, Džeko je današnju utakmicu počeo od prve minute u tandemu sa Alvarom Negredom.

Nakon prvih dvadesetak minuta utakmice bez velikih šansi, na rubu šesnaesterca Fulhama fauliran je David Silva. Yaya Toure je fantastično izveo slobodan udarac i uz pomoć prečke matirao domaćeg golmana Maartena Stekelenburga za vodstvo Cityja od 1:0.

Desetak minuta kasnije, Džeko je šutirao, ali je jedan od odbrambenih igrača domaće ekipe odlično intervenisao.

Bh. reprezentativac imao je još jednu odličnu šansu u 35. minuti igre, ali je Stekelenburg odlično intervenisao. Nekoliko sekundi kasnije, Nasri je odlično pronašao bh. reprezentativca čiji šut glavom brani golman domaćih.

Imali su domaći nekoliko izglednih šansi za poravnanje, ali nisu bili precizni. Vodstvo tima Manuela Pellegrinija udvostručio je Vincent Kompany dvije minute prije kraja prvog poluvremena nakon što je odbijenu loptu bez problema poslao u mrežu Fulhama.

Nakon pauze, domaća ekipa je u kratkom roku uspjela doći do izjednačenja. Prvo je Richardson smanjio na 2:1 da bi Kompany autogolom Fulham vratio u život. U međuvremenu, Džeku je zamijenio Jesus Navas u 58. minuti utakmice.

Upravo je Španac doveo svoju ekipu ponovo u vodstvo nakon asistencije Negreda. Do kraja utakmice Milner je povećao na konačnih 4:2.

Ovom pobjedom a uoči sutrašnjih utakmica, City je zauzeo drugo mjesto sa 35 bodova, jedan manje od prvoplasiranog Liverpoola.

Premierliga, 17. kolo:

Crystal Palace – Newcastle 0-3 (Cabaye Cabaye 25, Gabbidon 39-ag, Ben Arfa 86-11m) Fulham – Manchester City 2-4 (Richardson 50, Kompany 69-ag / Toure 23, Kompany 43, Jesus Navas 78, Milner 83) Manchester United – West Ham 3-1 (Welbeck 26, Januzaj 36, Young 72 (Cole 82) Stoke City – Aston Villa 2-1 (Adam 50, Crouch 70 / Kozak 66) Sunderland – Norwich 0-0

West Bromwich – Hull City 1-1 (Vydra 86 / Livermore 28)

1. Liverpool FC 17 11 3 3 42-19 +23 36
  2. Manchester City FC 17 11 2 4 51-20 +31 35
  3. Arsenal FC 16 11 2 3 33-17 +16 35
  4. Chelsea FC 16 10 3 3 32-18 +14 33
  5. Everton FC 16 8 7 1 27-15 +12 31
  6. Newcastle United FC 17 9 3 5 24-22 +2 30
  7. Manchester United FC 17 8 4 5 28-20 +8 28