307

Edin Džeko strijelac za pobjedu Cityja protiv Crystal Palacea

Edin Džeko (Foto: AFP)
Manchester City slavio je večeras rezultatom 1:0 protiv Crystal Palacea zahvaljujući golu bh. reprezentativca Edina Džeke.

Džeko je u 67. minuti primio odličnu loptu kroz sredinu i mirno ubacio loptu u desni dio gola. Bio je to njegov 50. gol u dresu Cityja, od kojih je 34 postigao u permijerligaškim utakmicama.

Naš Dijamant imao je dvije sjajne prilike zaredom u 22. minuti, jednu kada dočekao centaršut u petercu i pucao glavom, a drugu kada pucao unutar šesnaesterca nakon sjajnog solo prodora. No, oba pokušaja osujetili su odbrambeni igrači protivničkog tima.

City je u prvom poluvremenu bio mnogo dominantiji od Palacea. U 44. minuti Fernandinho je imao odličnu solo akciju. Uspio je proći pore nekoliko protivničkih igrača, ući u šesnaesterac i pucati, ali lopta je otišla malo iznad prečke. Imao je Fernandinho još jednu priliku u sudijskoj nadoknadi, ali golman je uspio odbraniti.

U drugom poluvremenu Crystal Palace je imao odličnu priliku za gol kada je Jason Puncheon šutirao, ali Cityjev golman to brani.

Džeko je imao veliku priliku za pogodak u 90. minuti. Skočio je najviše u šesnaestercu i snažno pucao prema golu, ali lopta je otišla iznad gola.

Utakmica je okončana rezultatom 1:0 u korist Manchester Cityja.

Premierliga, 19. kolo:

West Ham - WBA 3-3 (Cole 4, Maiga 65, Nolan 67 / Anelka 40, 45, Berahino 69) Aston Villa - Swansea 1-1 (Agbonlahor 7 / Lamah 36) Hull City - Fulham 6-0 (El Mohamady 49, Koren 60, 84, Boyd 63, Huddlestone 67, Fryatt 74) Manchester City - Crystal Palace 1-0 (Džeko 66) Norwich - Manchester United 0-1 (Welbeck 57)