0

Premierliga: United teškom mukom do pobjede, Hull deklasirao Fulham

Danny Welbeck (Foto: AFP)
Do četvrte uzastopne pobjede Manchester United je stigao na gostovanju kod Norwicha s minimalnih 1-0 golom Dannyja Welbecka iz 57. minute.

Imao je United puno sreće pri postignutom golu. Naime, pri jednom ispucavanju lopte Norwichev odbrambeni igrač Ryan Bennett napucao je Welbecka, a lopta se odbila u for Javieru Hernandezu. Ovaj je odmah proslijedio jurećem Welbecku koji je lijepo zaobišao golmana i poslao loptu u prazan gol. Norwich je inače bio bolja ekipa na terenu, a Unitedova je pobjeda tim vrijednija što za njih nisu igrali najbolji im napadači Wayne Rooney i Robin van Persie.

Najefikasniju pobjedu dana ostvario je Hull City koji je na domaćem terenu deklasirao Fulham sa čak 6-0 uz dva gola Roberta Korena, a valja reći da su svi golovi postignuti u drugom poluvremenu. Zanimljiv se trenutak dogodio nakon četvrtog postignutog gola kojeg je postigao Tom Huddlestone. Naime, proslava je uključivala ekspresno šišanje Huddlestoneove bujne kose uz aut-liniju.

Aston Villa i Swansea podijelili su bodove na Villa Parku odigravši 1-1 uz golove Gabriela Agbonlahora i Rolanda Lamaha, dok je West Ham podijelio bodove s West Bromwich Albionom na Upton Parku u susretu punom preokreta koji je završio 3-3.

Dvostruki strijelac za goste bio je Nicolas Anelka, dok je konačnih 3-3 postavio Saido Berahino u 69. minuti. Za "čekićare" su zabili Joe Cole, Modibo Maiga i Kevin Nolan.

Premierliga, 19. kolo:

West Ham - WBA 3-3 (Cole 4, Maiga 65, Nolan 67 / Anelka 40, 45, Berahino 69) Aston Villa - Swansea 1-1 (Agbonlahor 7 / Lamah 36)

Hull City - Fulham 6-0 (El Mohamady 49, Koren 60, 84, Boyd 63, Huddlestone 67, Fryatt 74) Manchester City - Crystal Palace 1-0 (Džeko 66) Norwich - Manchester United 0-1 (Welbeck 57)   Tabela: