0

DFB-Pokal: Pomor Bundesligaša, Sylvester sredio Eintracht

Nova dva Bundesligaša, frankfurtski Eintracht i bremenski Werder, ispali su u prvom kolu nove sezone takmičenja u Njemačkom nogometnom kupu. Drugo kolo neće vidjeti zasad šest Bundesligaša.

Drugoligaš Erzgebirge Aue na svom je stadionu deklasirao Eintracht iz Frankfurta 3-0, a apsolutni junak pobjede bio je 23-godišnji slovački napadač Jakub Sylvestr, ovog ljeta Nijemcima posuđen iz zagrebačkog Dinama.

Najprije je u 19. minuti utakmice brzonogi Slovak iznudio 11-erac uz isključenje Eintrachtovog golmana Kevina Trappa, kojeg je dvije minute potom Thomas Paulus pretvorio u vodstvo.

Dinamov nogometaš je u 60. je minuti povisio na 2-0, a u prvoj minuti sudijske nadoknade postavio konačan rezultat.

Nastupio je Sylvestr i u obadvama dosadašnjim Aueovim dvobojima u 2. Bundesligi, ali ovo su mu bili prvi pogoci. Može se reći da je proradio u pravom trenutku.

Neugodno je iznenađenje Thomasu Schaafu i njegovim odnosno Werderovim nogometašima priredio trećeligaš Preußen iz Münstera, koji je bremenski sastav na svom travnjaku nadigrao 4-2 nakon produžetaka.

Nije gostima pomoglo ni što su dva puta vodili. Torpedirao ih je 30-godišnji američki napadač Matthew Taylor zabivši hat-trick.

DFB-Pokal, 1. kolo:

Nöttingen – Hannover 1-6 Wormatia Worms – Hertha 2-1 Karlsruhe – HSV 4-2 Havelse – Nürnberg 3-2, produžeci Hennef – 1860 München 0-6 Aalen – Ingolstadt 3-0 Arminia B. - Paderborn 3-1 Preußen M. - Werder 4-2, produžeci Erzgebirge Aue – Eintracht F. 3-0

Saarbrücken – Schalke 0-5