6

Ubjedljiva pobjeda Bayerna na otvaranju sezone

FENA
Nogometaši Bayerna pobjedom su započeli novu sezonu u njemačkoj Bundesligi.

Bavarci su slavili na gostovanju kod novog prvoligaša Greuther Furtha sa 3:0. Golove su postigli Müller (43.), Mandžukić (59.) i Robben (79.).

Gostujuće pobjede ostvarili su Nürnberg i novi prvoligaš Fortuna iz Düsseldorfa. Fortuna je slavila protiv Augsburga sa 2:0 golovima Schahina u 69. i 79. minuti, dok je Nürnberg slavio s minimalnih 0:1 protiv HSV-a. Jedini pogodak postigao je Balitsch u 68. minuti.

Borussia Mönchengladbach također je ostvarila pobjedu na početku sezone, savladavši Hoffenheim sa 2:1. Golove za Borussiju postigli su Hanke (33.) i Arango (79.), dok je jedini pogodak za Hoffenheim postigao Firmino (67.). Bh. reprezentativac u dresu Hoffenheima Sejad Salihović u igru je ušao u 82. minuti.

Freiburg i Mainz podijelili su bodove, odigravši 1:1. Freiburg je poveo golom Krusea u 49. minuti, a na 1:1 je poravnao Ivanschitz u 65. minuti iz penala.

U prvoj utakmici u novoj sezoni branitelj naslova Borussia iz Dortmunda u petak je savladala Werder sa 2:1.

Rezultati 1. kola:

Borussia Dortmund - Werder 2:1 Augsburg - Fortuna Dusseldorf 0:2 Freiburg - Mainz 1:1 Greuther Fürth - Bayern 0:3 Hamburger SV - Nürnberg 0:1 Borussia Mönchengladbach - Hoffenheim 2:1