DFB Pokal
3

Ibišević strijelac, Hoffenheim ispao od četvrtoligaša

Ibišević je načeo mrežu Stuttgartovog protivnika (Foto: AFP)
Nogometaši Borussije Dortmund uvjerljivo su startali ka odbrani naslova u DFB-Pokalu. Na gostovanju kod četvrtoligaša Oberneulanda slavili su s 3-0...

Prvi gol za žuto-crne u novoj sezoni zabio je novopridošli (iz Borussije Mönchengladbach) Marco Reus u 10. minuti, a drugi u 38. minuti. Konačnih 3:0 postavio je hrvatski internacionalac Perišić u 57. minuti.

Najveće iznenađenje u subotu odigranim utakmicama 1. kola DFB-Pokala napravio je četvrtoligaš Berliner AK koji je sa čak 4-0 na domaćem terenu isprašio prvoligaša Hoffenheima. Već na poluvremenu imao je Berliner AK vodsto 3-0, a u nastavku je samo dotukao indisponiranu ekipu Markusa Babbela.

U ostalim susretima sigurne pobjede protiv niželigaša upisali su prvoligaši Stuttgart i Borussia Mönchengladbach. Stuttgart je slavio 5-0 na gostovanju kod Falkenseea, a Borussia Mönchengladbach 2-0 kod Alemannije Aachen. Naš reprezentativac Vedad Ibišević postigao je prvi gol za Stuttgart u današnjoj utakmici.

DFB Pokal, 1. kolo:

Alemannia Aachen - Borussia Mönchengladbach 0-2 Berlin Ankaraspor - Hoffenheim 4-0 Carl Zeiss Jenna - Bayer 0-4 Falkensee - Stuttgart 0-5

Hallescher - Duisburg 0-1 Victoria Hamburg - Freiburg 1-2 Unterhaching - Köln 1-2 Oberneuland - Borussia Dortmund 0-3 Offenburger - St. Pauli 0-3