5

Česi savladali Grke rezultatom 2:1

Piše: J. H.
Detalj sa utakmice Grčka - Češka (Foto: AFP)
U drugom kolu Grupe A Europskog nogometnog prvenstva u prvom terminu odigravanja utakmica snage su odmjerili Grčka i Češka. Česi su pobijedili zahvaljujući golovima Petra Jiraceka i Vaclava Pilara Gol za Grke postigao je Fanis Gekas.

Česima nije dugo trebalo da povedu protiv Grčke. Zahvaljujući odličnoj asistenciji Tomasa Hubschmana, Petr Jiracek je u trećoj minuti bez problema savladao golmana Grčke.

Greece 0-1 Czech Republic (Euro 2012 - Group A) by fasthighlights-2012

Četiri minute kasnije, rezultat je bio već 2:0. Po desnoj strani odlično je prošao Gebre Selassie i ubacio loptu u peterac Grčke gdje se našao Vaclav Pilar koji je bez problema loptu poslao u mrežu golmana Chalkiasa koji je u 22. minuti zamijenjen zbog povrede. U igru je ušao rezervista Michalis Sifakis.

Greece 0-2 Czech Republic (Euro 2012 - Group A) by fasthighlights-2012

Do kraja prvog poluvremena rezultat se nije mijenjao, ali treba napomenuti da je u 41. minuti poništen gol Grka zbog ofsajda.

Početkom drugog poluvremena, u igru je ušao Fanis Gekas koji je u 53. minuti smanjio rezultat na 2:1. U nastavku, Grčka je mogla do izjednačenja. Priliku je u 61. minuti imao Kyriakos Papadopoulos, ali je odbrana Češke blokirala njegov šut.

Nakon toga, Češka je zaprijetila preko Kolara i Pilara, ali su obojica bili neprecizni. Do kraja utakmice, rezultat se nije mijenjao.