Poljska-Grčka 1:1
55

FOTO+VIDEO / Dva gola, dva isključenja i promašen penal na otvaranju Eura

Poljska i Grčka otvorile Euro 2012. (Foto: AFP)
Pred prepunim Nacionalnim stadionom u Varšavi, nogometne reprezentacije Poljske i Grčke odigrale su prvi susret Evropskog nogometnog prvenstva. Izuzetno uzbudljiva utakmica završena je rezultatom 1:1.

Poljaci su dominirali u prvih 45. minuta igre, a zahvaljujući golu Lewandovskog poveli u 17. minuti. Grci su se mučili da se organizuju u napadu, ali im je isključenje Papastathopoulosa pred kraj prvo dijela utakmice otežalo posao.

Poljska je silovito krenula i u drugom poluvremenu. Lewandowski se ponovno našao u prilici, ali gola nije bilo.

szólj hozzá: Poland Greece 1:0 Lewandowski

Tri minte kasnije Grci su poravnali rezultat golom Salpingidisa. U 69. minuti Szczesny je srušio Salpingidisa i dobio crveni karton, a za Grčku je sviran jedanesterac.

Međutim, Tyton je odbranio udarac Karagounisa tako da Grčka nije iskoristila šansu za vodstvo.

Poland 1 1 Greece hoofoot.com HD EURO 2012... by hoofoot

Nakon odbranjenog jedanaesterca Poljaci su ponovno oživjeli i do kraja su bili konkretniji. U 74. minuti Salpingidis je ponovno zabio, ali je gol poništen zbog nedozvoljene pozicije. Rezultat 1:1 do kraja susreta se nije mijenjao.