0

Čelik savladao Zvijezdu, Sarajevo izgubilo na Koševu

Sarajevo-x.com
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
Sarajevo je na Koševu izgubilo 1:0 od ekipe Širokog Brijega, a nogometaši Čelika savladali su ekipu Zvijezde 2:1 na svom terenu u Zenici, u utakmici igranoj u okviru 8. kola Premijer lige BiH.

Jedini pogodak na utakmici na Koševu postigao je Ivica Džidić i 65. minuti igre.

U prvom poluvremenu igrači Sarajeva imali su nekoliko prilika, međutim nisu uspjeli realizovati akcije i doći do pogotka. U 88. minuti igre Kojašević je pogodio prečku.

Utakmica je završena 1:0 za Široki Brijeg. Ovom pobjedom Široki je preuzeo prvo mjesto premijerligaške tabele.

Čelik je u Zenici savladao Zvijezdu 2:1.

Nogometaši Zvijezde u 18. minuti poveli su golom Armina Delića, međutim, njihovo slavlje nije trajalo dugo. Armin Kapetan je u 24. minuti postigao izjednačujući pogodak.

Drugo poluvrijeme na Bilinom Polju bilo je mnogo mirnije. Dejan Martinović je iz slobodnog udarca doveo Čelik u prednost u 73. minuti igre i zaključio utakmicu.

1. Široki Brijeg 8 6 1 1 15:3 19
  2. Sarajevo 8 5 1 2 19:7 16
  3. Borac 7 5 1 1 14:6 16
  4. Velež 8 4 2 2 11:6 14
  5. Zrinjski 7 3 2 2 17:13 11
  6. Željezničar 7 3 2 2 11:8 11
  7. Olimpic 8 3 1 4 12:10 10
  8. Leotar 7 3 1 3 8:8 10