0

Sarajevo savladalo Čelik 4:2

Sarajevo-x.com
(Foto: Feđa Krvavac/Sarajevo-x.com)
Nogometaši Sarajeva savladali su ekipu Čelika rezultatom 4:2 u petom kolu Premijer lige BiH.

Ekipa Sarajeva na stadionu Asim Ferhatović Hase povela je još na samom početku utakmice. Isaković je u svom šesnaestercu igrao rukom i skrivio penal. Damir Kojašević je bio siguran s bijele tačke i doveo bordo tim u vodstvo.

Deset minuta kasnije Čelik je uspio izjednačit. Strijelac gola za Čelik bio je Emir Handžić.

Nastavili su igrači Čelika napadati gol Sarajeva, ali su domaćini iskoristili priliku koja im se pružila u 38. minuti. Asmir Suljić asistirao je Emiru Obući koji je iskusno loptu poslao u mrežu Čelika, te doveo svoj tim u vodstvo od 2:1.

U drugom poluvremenu Čelik je ponovo uspio izjednačiti. Gol za goste postigao je Armin Kapetan, odmah nakon ulaska u igru.

No, na kraju su ipak slavili navijači Sarajeva. Šišić je postigao autogol, a samo nekoliko minuta kasnije Kojašević poentira za konačnih 4:2.

Čelik je ostao na dnu premijerligaške tabele sa samo jednom pobjedom i četiri poraza, dok se Sarajevo ovom pobjedom vratilo na vrh tabele.

1. Sarajevo 5 4 1 0 15:5 13
  2. Velež 5 3 2 0 7:2 11
  3. Borac 4 3 1 0 8:3 10
  4. Široki Brijeg 4 2 1 1 5:3 7
  5. Travnik 4 2 1 1 8:7 7
  6. Sloboda 4 2 0 2 3:4 6
  7. Slavija 5 2 0 3 5:13 6
  8. Kozara 5 1 2 2 6:4 5