1

Casillas obara rekorde

Iker Casillas (Foto: AFP)
Golman madridskog Reala Iker Casillas produžio je svoj niz bez primljenog pogotka na 682 uzastopne minute.

Dodatno je tako poboljšao svoj lični rekord (prethodni mu je bio 520 minuta bez primljenog gola) i tako postavio novi klupski rekord "skinuvši" bivšeg Realovog golmana Paca Buya koji sezone 1994/95 nije primio gol 658 uzastopnih minuta.

U uzvratnoj četvrtfinalnoj utakmici Kupa kralja protiv Espanyola (1-0 pobjeda Reala) Casillas je prvo srušio rekord Josea Araquistaina (613 minuta iz sezone 1963/64), pa onda kasnije i onaj Buyov. Od 27. studenog prošle godine Real Madrid sa Casillasom na golu nije primio gol. Posljednji mu je dao igrač Galatasaraya Umut Bulut u Ligi prvaka u utakmici koju je Real u Madridu dobio 6-1.

Casillas ove sezone od trenera Carla Ancelottija prilike dobija u Kupu kralja i Ligi prvaka, dok u Primeri na Realovom golu stoji Diego Lopez. Ukupno je dosad skupio 12 ovosezonskih nastupa i pritom čak devet puta sačuvao mrežu netaknutom.