12

Bundesliga: Freiburg u Stuttgartu nadoknadio minus od dva gola, veliki trijumf HSV-a

HSV - Augsburg (Foto: EPA)
Današnje 30. kolo Bundeslige donijelo je niz zanimljivih mečeva, među kojima i derbi začelja u kojemu je Freiburg protiv Stuttgarta nadoknadio minus od dva pogotka i osvojio zaslužen bod.

Rutinsku pobjedu na domaćem terenu ostvarila je Borussia Dortmund nad Eintrachtom iz Frankfurta rezultatom 2:0. Milioneri su u vodstvo došli golom Aubameyanga u 24. minuti iz penala. Osam minuta kasnije Aubameyang je asistent, a Kagawa strijelac za 2:0.

Hoffenheim je na gostovanju u Hannoveru poveo u prvom napadu. Strijelac za 0:1 bio je Modeste. U 24. minuti dosuđen je jedanaesterac za Hannover, a siguran izvođač za 1:1 bio je Stindl. Sedam minuta prije kraja Schipplock postiže pogodak za trijumf gostiju. Ermin Bičakčić odigrao je svih 90 minuta u pobjedničkom timu, zaradivši i javnu opomenu, dok je Sejad Salihović u igru ušao u 90. minuti.

U ranoj fazi derbija začelja između Stuttgarta i Freiburga domaći igrači ostvarili su značajnu prednost od 2:0. Strijelci su u razmaku od dvije minute bili Ginczek i Harnik. U 58. minuti gosti postižu gol za 2:1, a strijelac je sa bijele tačke bio Petersen. Isti igrač četiri minute prije kraja pogađa za konačnih 2:2. Mensur Mujdža u timu Freiburga ušao je u 83. minuti, dok na drugoj strani nije bilo Vedada Ibiševića.

Veoma važan trijumf u borbi za opstanak ostvario je HSV nad Augsburgom na domaćem terenu rezultatom 3:2. Domaći igrači u vodstvo dolaze u 11. minuti preko Ivice Olića. Osam minuta kasnije vodstvo je uduplao Lasoga. Bobadila u 25. minuti smanjuje na 2:1. U 69. minuti gosti preko Wernera dolaze do izjednačnja, koje su zadržali tek u naredne dvije minute s obzirom da domaći igrači drugim golom Lasoge dolaze do 3:2.