9

Bundesliga: Dortmundu pripao derbi kola, Leverkusen uspješniji od Freiburga

Piše: A. D.
(Foto: EPA)
Derbi susret 23. kola njemačke Bundeslige između Borussije Dortmund i Schalkea pripao je domaćim igračima rezultatom 3:0.

Milioneri su poveli u 77. minuti preko Aubameyanga, a samo dvije minute kasnije za 2:0 pogodio je Mkhitaryan. Konačan rezultat u samom finišu postavio je Marco Reus. U poraženom timu ni danas nije bilo Seada Kolašinca.

Zanimljivo je bilo i u Sinsheimu gdje je domaći Hoffenheim rezultatom 2:0 porazio Mainz. Domaći su poveli golom Kevina Vollanda nakon odlične akcije i asistencije Firmina. U finišu je konačnih 2:0 postavio Eugen Polanski. Sejad Salihović je zamijenjen na poluvremenu u timu Hoffenheima, dok je Ermin Bičakčić ponovo odigrao svih 90 minuta.

Stuttgart je i dalje zakovan za dno tabele. Švabe su danas na gostovanju u Hannoveru osvojili tek jedan bod. Meč je okončan rezultatom 1:1 čime domaćini mogu biti mnogo zadovoljniji. Gosti su poveli golom Gentnera, a konačnih 1:1 postavio je Stindl nakon loše reakcije gostujuće odbrane. Vedad Ibišević nije konkurisao za današnju utakmicu.

Očekivanu pobjedu na domaćem terenu ostvario je i tim Bayer Leverkusena protiv Freiburga. Apotekari su slavili rezultatom 1:0, a jedini pogodak na utakmici postigao je Simon Rolfes. Emir Spahić je u timu Leverkusena odigrao svih 90 minuta, dok na drugoj strani Mensur Mujdža nije ulazio u igru.

Rezultati:

Borussia Dortmund - Schalke 3:0

Bayer Leverkusen - Freiburg 1:0 Hertha - Augsburg 1:0 Hanover - Stuttgart 1:1 Hoffenheim - Mainz 2:0