5

Bundesliga: Gostujući trijumfi Bayerna i Dortmunda, Wolfsburg bolji od Hoffenheima

Piše: A. D.
Duel Ibiševića i Benatije (Foto: EPA)
(Foto: EPA)
Dvadeseto kolo Bundeslige ponudilo je niz zanimljivih mečeva od kojih su svakako najzanimljiviji bili dvoboji Stutgarta i Bayerna, odnosno Wolfsburga i Hoffenheima.

Nakon što na prva dva proljetna meča nisu uspjeli upisati pobjedu Bavarci su danas bez problema trijumfovali u Stuttgartu rezultatom 2:0. Strijelci za Bavarce bili su Arjen Robben i David Alaba. Vrijedi istaći da je u domaćem timu nakon dugo vremena meč započeo Vedad Ibišević koji je odigrao svih 90 minuta.

Srca svih navijača konačno je razgalila Borussija Dortmund. Milioneri su kao gost porazili slabašni Feiburg u čijem timu ponovo nije bilo Mensura Mujdže. Bilo je 3:0, uz pogotke Reusa i dva puta Aubameyanga.

Lagan trijumf u jednom od derbija kola ostvario je Wolfsburg na domaćem terenu protiv Hoffenheima rezultatom 3:0. Strijelci za "Vukove" bili su Dost i dva puta De Bryne. U gostujućem timu na poziciji stopera 90 minuta je odigrao Ermin Bičakčić, dok je Sejad Salihović meč odgledao sa klupe za rezervne igrače.

Paderborn je na gostovanju u Kolnu otkinuo bod (0:0), a Mario Vrančić nije konkurisao za današnji meč.