Euro U-21
4

Branitelj naslova Švedska i domaćin takmičenja Poljska u sjajnom meču podijelili bodove

(Foto: EPA)
Reprezentacije Švedske i Poljske podijelile su bodove u Lublinu u okviru 2. kola grupe A Evropskog prvenstva za igrače do 21 godine odigravši neriješeno 2:2.

Atmosfera u Poljskoj prije večerašnjeg duela bila je daleko od idealne nakon razočaravajućeg startnog poraza od Slovačke pa je domaćin takmičenja imao imperativ pobjede, baš kao i branitelj naslova Švedska.

Već u šestoj minuti Moneta je doveo domaće u vodstvo nakon asistencije Kownackija.

Ipak, pred sami odlazak na odmor Šveđani su preokrenuli rezultat golovima Strandberga i Larssona.

Poljaci su u nastavku krenuli u totalnu ofanzivu, stvorili bezbroj prilika, ali je Šveđane u životu držao večeras sjajni golman Cajtofu, koji je upisao nekoliko fantastičnih intervencija.

I kada su svi očekivali posljednji sudijski zvižduk, Poljaci su došli do zasluženog izjednačenja nakon gola Kownackija iz penala.

Švedska je nakon večerašnjeg meča trećeplasirana ekipa grupe A s dva osvojena boda, dok su Poljaci na dnu tabele s jednim bodom.